دیجیتال مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ..!

به کی میگیم اینفلوئنسر؟!

قبلا با هم راجع به اینفلوئنسر ها و اینکه چطور میتونیم اینفلوئنسر باشیم صحبت کردیم. اما خب به طور خلاصه اینفلوئنسر به کسی میگیم که توی شبکه های اجتماعی شخص سرشناس و تاثیرگذاری باشه!

سلبریتی ها!

این عزیزان شهرتشون رو بخاطر فعالیتی که توی فضای حقیقی دارن بدست اوردن و خب به واسطه ی فعالیتی که توی فضای مجازی هم دارن، به اینفلوئنسر های این فضا تبدیل شدن…

واینر ها!

من که طرفدار خیلیهاشون هستم. کسایی که حسابی زحمت کشیدن و برای سرگرم کردن ما و شاد کردن دلمون ویدیوهای جذاب و قشنگی ساختن و به قولی بازیگران یا مجریان شبکه های اجتماعی هستن.

بلاگر ها!

رفقایی که تو زمینه ی تخصصی خودشون شروع به تولید محتوا میکنن و مخاطب ازشون نقد و بررسی تخصصی میخواد..! این عزیزان بیشتر محتوای متنی تولید میکنن، اما خب بسیاریشون هم نقد ها یا آموزش ها رو توی ویدیو مطرح میکنن. مثلا عزیزانی که تو زمینه ی غذا به رستوران ها میرن و تیستر غذا میشن. یا عزیزانی که به مناطق تفریحی و توریستی سر میزنن. یا عزیزانی که در حوزه های مختلف دیجیتال فعال هستن. و خیلی از عزیزان دیگه…

میکرو اینفلوئنسر ها!

میکرو اینفلوئنسر ها، هنوز اینفلوئنسر نشدن! اما در حال رسیدن به اون جایگاه هستن. ینی حدود ۲ تا ۵۰ هزار نفر دنبال کننده دارن و توی زمینه های مختلفی در حال تولید محتوا هستن. از اونجا که میکرو اینفلوئنسر های جامعه ی مخاطب کوچیکتری دارن، معمولا ارتباط نزدیکتر و صمیمی تری رو با مخاطبشون حفظ کردن و خب میشه گفت تاثیرگذاریشون روی این جامعه بیشتره…!

اینفلوئنسر مارکتینگ!

از موثرترین روش ها در تبلیغات به حساب میاد! عملا برند ها با این عزیزان وارد مذاکره میشن و بعد از توافق های ریالی، این عزیزان به نحوی تبلیغات برند رو برای مخاطبشون انجام میدن. طی تحقیقاتی که توی آمریکا انجام شده، بررسی کردن و دیدن چهل درصد از مخاطبای یک اینفلوئنسر، وقتی تبلیغ یه محصول رو توی صفحه ی اینفلوئنسر محبوبشون دیدن، اون محصول رو تهیه کردن!

چجوری گیرشون بیاریم؟!

البته ارتباط گرفتن با اینفلوئنسر ها به این راحتی هم نیست و آداب داره..! باید بری سراغ آژانس های تبلیغاتی ای که با این عزیزان در تماس هستن و از طریق اونها اقدام کنی…

سخن آخر…

اگر برای تبلیغات بودجه ی کافی داری و میخوای سراغ بهترین روش تبلیغاتی بری، برو سراغ اینفلوئنسر مارکتینگ! دیگه دوره ی تبلیغات خیابونی گذشته!

* اینفلوئنسر محبوبت کیه؟! زیر همین پست تگش کن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *