دیجیتال مارکتینگ

تصمیم داری اسپانسر بشی؟!

تصمیم داری اسپانسر بشی؟! (1)

جریان چیه؟!

خیلی از اوقات احتمالا مسابقات اسپانسری اینستاگرام به تو هم پیشنهاد شده یا به گوشت رسیده. شیوه ی اکثر این مسابقات اینه که، شخص میره اسپانسرهای پیج (که خود پیج فالوشون کرده) رو فالو میکنه، و بعد یه قرعه کشی میذارن و بهش جایزه میدن.

نریم تو مسابقه؟!

اینکه تو مسابقه شرکت کنی و اون پیجا رو لایک و فالو کنی، همش ایجاد تعامل میکنه و اگه شانست خوب باشه، حتی ممکنه اسپانسر ها (که اصولا پیج های قوی ای هم دارن اکثرشون) پیجتو ببینن و خب این برای اینستاگرام ارزشمنده. ضمن اینکه جایزه هم میگیری و خب چی از این بهتر!؟

اسپانسر نشیم؟!

نمیگم نشو..! با وجودی که خیلی از همکارام میگن نشو… اما من مخالفم و شاید یه روزی خودمم اسپانسر چنین مسابقاتی بشم..! اما…

اما چی..؟!

اما اگر پیجتو تازه زدی، اگر پیجت تعاملش پایینه، و به طور کل موفق نیستی، اینکار با مرگ پیجت برابره…

چرا اینو میگی؟!

وقتی تو این مسابقات اسپانسر میشی، رسما داری یه سری آدم که فقط به فکر جایزه هستن رو به پیج خودت میاری و بالا رفتن تعداد فالوور ها اونم با آدمای بی تعامل و مخاطبای غیر هدفمند، چیزی جز ضرر برای پیجت نمیاره…

چرا آدمای موفق میتونن..؟!

کسایی که تو اینستاگرام موفق هستن، خودشون یه عالمه فالوور خوب و هدفمند دارن که تعامل زیادی تو پیج میکنن! ضمن اینکه مطالبشون انقدر جذاب بوده که هرکس که وارد پیج میشه فالوشون میکنه. پس این افراد دنبال بیشتر فالو شدن و شاخ شدنشون هستن. و وقتی افراد فالوشون میکنن هم زیاد پیش میاد که باهاشون تعامل کنن چون محتواااشون خوب و بدرد بخوره..!

سخن آخر…

نرخ تعامل توی الگوریتم حال حاضر اینستا از نون شب واجبتره..! حواست باشه هیچوقت نرخ تعامل مخاطب رو پایین نیاری. یادمه اون اوایل که فالوورام زیاد میشد به جای شادی استرس میگرفتم که نکنه نرخ تعاملم کم بشه و لطمه بخورم. پس تو هم با همین نگاه به تبلیغات و مسابقات نگاه کن…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *