دیجیتال مارکتینگ

تعامل با فالوور غیر هدفمند..!

جریان چیه؟!

خیلی از شما عزیزام بارها به من پیام دادید و گفتید پیجتون رو مدتهاست استفاده کردین و تعامل کاربرا بشدت کم شده..! یا فالوورهاتون رو با فالو آنفالو جذب کردین و اصلا پیجتونو نمیبینن..! یا اینکه از طریق مسابقات یا تبلیغات فالوورهای خودتونو جذب کردین و توجهی به پیجتون ندارن..! یا اصلا پیجتونو خریدین..! قبل از هر چیز یه خسته نباشید بهتون میگم! چون در جذب فالوور غیر هدفمند موفق شدی!

فالوور غیر هدفمند چیه؟!

فالوور غیر هدفمند، یک درجه از فالوور فیک بهتره..! اما به هر حال به پیج ضربه میزنه..! این فالوور ها چون با علاقه به مطالبت فالو نکردنت، پست هات رو لایک نمیکنن و به طور کل پیگیر پیجت نیستن! پس اگر پستی که راجع به «انگیجمنت در اینستاگرام!» گذاشته بودم رو خونده باشی کاملا میفهمی چطور به پیجت ضربه میزنن…

واقعا هیچ راهی نیست؟! پیج رو بندم؟!

حقیقت اینه که داشتن این فالوورها روند پیشرفت پیجتو کند میکنن! اما خب اگر دلت برای پیجت میسوزه و میخوای زحمتایی که کشیدی هدر نره، من یه سری راهکار بهت میدم تا بتونی پیجتو نجات بدی..!

۱) هر روز پست بذار!

قبلا هم یه مطلب راجع به فعالیت روزانه گذاشتم! اما خب به طور خلاصه، فعالیت روزانه باعث میشه هر روز ریچ و ایمپرشن بگیری و کاربرای هدفمندت باهات تعامل کنن و طبق الگوریتم اینستاگرام احتمال دیده شدنت برای فالوور های غیر هدفمند بالا بره…

۲) روزی ۳ تا استوری بذار!

تو سه تا از پر بازدیدترین ساعت های پیجت، استوری بذار! حواست باشه که توی استوری ها حتتتما از استیکر های تعاملی استفاده کنی..! از هر یک بار تعاملی که با استوریت میشه، میتونی امید داشته باشی پستت به یه نفر بیشتر نمایش داده میشه… (البته این یه مثال بود، اما تعامل مخاطبت در دیده شدن استوریت بشدت تاثیر میذاره!) و خب میتونی امیدوار باشی غیرهدفمندها هم ببیننت!

۳) زیاد لایو بذار!

دقت کردی وقتی کسی لایو میذاره یه نوتیفیکیشن برات میاد؟! خب چرا به این فکر نمیکنی وقتی تو هم لایو بذاری همین نوتیفیکیشن برای فالوورات میره و خیلی از فالوورهای غیر هدفمندت متوجه پیجت میشن؟!

با این کار چی پیش میاد؟!

از این روش هایی که بهت گفتم فالوور های غیر هدفمندت متوجه پیجت میشن، اونایی که فالوت کردن و چون لایکت نکردن پستات بهشون نشون داده نمیشه و توجهی به پیجت نداشتن این مدت مجدد به یادت میوفتن! دو حالت پیش میاد. یا آنفالوت میکنن که این ینی از شر فالوور های تعامل خراب کن پیجت خلاص میشی! یا محتوات براشون جذابه و پیگیر پیجت میشن..!

سخن آخر…

همیشه از فالوور غیر هدفمند فراری باش! جذب فالوور غیر هدفمند به هیچ بهایی نمی ارزه..! چون اولا که به درد پیجت و کسب و کارت نمیخوره، دوما باعث ضربه خوردن پیجت میشه چون هیچگونه تعاملی باهات نمیکنه و تو اینستاگرام تعامل نکردن مخاطب مساویه با مرگ پیج..!

* فالووراتو از چه روشی جذب میکنی؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *