دیجیتال مارکتینگ

پیج خصوصی پیج عمومی

مرسی که هستین…

از خریداران محصولات یا خدمات خود نظرسنجی به عمل آورید. بهترین شیوه ی نظرسنجی از نظر من، آماده سازی یک پرسشنامه است. در پرسشنامه ها مخاطب مجبور به فکر کردن و بررسی زوایای مختلف محصول و یا خدمت شماست. با این کار به شما ایده های جدید میدهد و به شما در بهبود نقاط ضعف و یا تمرکز بیشتر بر نقاط قوت کسب و کارتان یاری میدهد.

جریان چیه؟

دقت کردی یه سری ها موقع تبلیغات گذاشتن پیجشونو میبندن؟ و به خیال خودشون دارن نتیجه ی بهتر میگیرن؟ بعضیها هم کلا پیجشون رو خصوصی میکنن تا افراد بیشتری فالوشون کنه! امروز میخوام به این رفقا گیر بدم!

مگه کلاهبرداری؟

احتمالا هیچ اعتماد به نفسی راجع به محتوایی که داخل پیجت گذاشتی نداری..! اصولا این حرکت برای این اتفاق میوفته که میخوای کاربر از سر کنجکاوی فالوت کنه! و خب این ینی محتوات محتوایی نیست که کاربر رو جذب کنه! پس به جای اینکه پیجتو ببندی برو محتواتو درست کن..!

میخوای مخاطب هدفمند فالوت کنه؟!

بعضیا میگن ما اگر پیجمونو باز بذاریم کسایی که فالومون میکنن پیج های تبلیغاتی هستن، من پیج رو میبندم تا کسایی که مطمئنم لایکم میکنن فالوم کنن! خب رفیق میدونی با این کارت دیگه نه از راه لوکیشن پستهای پیجت به دیگران نمایش داده میشه، نه از طریق هشتگ، نه از طریق اکسپلور؟! چرا به مخاطب هدفت اجازه نمیدی پستاتو از این همه روش جذاب گیر بیاره؟! دنیاتو کوچیک نکن!

نگران سرقت محتوایی؟!

سرقت محتوا هرکاری کنی وجود داره! همین الان برو بزن #دیجیتال_مارکتینگ ببین چندتا مطلب پیدا میکنی که حتی عنوان مطالب من رو هم تغییر ندادن و منتشرش کردن! چه برسه به خود متنی که نوشتم..! پیجم بستس؟! نه! چون همونطور که تا الان هزاربار پست هایی که از من کپی شده رو برام فرستادی، از این به بعد هم کپی ببینی متوجه میشی..! برای تو هم همینه! مخاطب، صاحب حقیقی پست رو پیدا میکنه. اینستا خیلی خیلی کوچیکه…

تبلیغ دادی؟!

آها! تبلیغات دادی میخوای بیشتری بازدهی رو داشته باشه! آفرین به این ایده! خب عزیز من(!) میدونی چقد فالوور غیر هدفمند جذب میکنی که هیچ پستیتو لایک نمیکنن؟! میخوای پیجتو نابود کنی؟! تو که فقط دنبال عدد فالووری خب برو فالوور بخر..! چه کاریه؟!

میدونی هیچ آماری نداری؟!

اینستاگرام اینسایت ها و آمار پیج رو فقط به پیج های بیزینسی و کریتور میده که خب این دو تا هم جفتشون پابلیک و عمومی هستن..! عملا اگر این آمار رو نداشته باشی، نمیتونی برنامه ریزی دقیق و درستی راجع به پیجت داشته باشی و کلا رو هوا باید کار کنی…

خطر در کمین است…

خیلی حواستو جمع کن! وقتی اکانتتو چندبار به بیزینسی (یا کریتور) و شخصی تبدیل کنی، اینستاگرام محدودت میکنه و دیگه معلوم نیست کی بهت مجوز میده تا اکانتتو باز دوباره بیزینسی (یا کریتور) کنی..!

سخن آخر…

بارها گفتم، بازم میگم! اگر داری استفاده بیزینسی از اینستاگرام میکنی، و خودت یا برندت رو تبلیغ میکنی، حتتتما اکانتتو بیزینسی یا کریتور کن! اکانت شخصی فقط برای کساییه که نمیخوان رو پیجشون کار کنن و بیارنش بالا..! واسه استفاده شخصیه..!!!

* اکانتتو باز کردی یا بستی؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *